Punkty karne on-line? Od 24 kwietnia zrobisz to sam.

Zastanawiasz się jaki jest stan twojego konta punktów karnych? Teraz możesz to sprawdzić bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do Internetu.

Aby sprawdzić stan konta punktów karnych i wykroczenia, z których wynikają, należy wejść na stronę obywatel.gov.pl.

Aby jednak mieć dostęp do informacji należy posiadać Certyfikat Kwalifikowany (podpis elektroniczny), konto w odpowiednim banku lub "Profil zaufany". Możemy go założyć pod adresem pz.gov.pl. Jest to całkowicie darmowe i przyda się nie tylko do sprawdzania stanu punktów karnych. Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe online w serwisach administracji publicznej, bez wychodzenia z domu.

Założenie profilu musimy potwierdzić. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Możemy udać się do wyznaczonego punktu wskazanego na stronie i okazać dowód osobisty, a nasze konto zostanie aktywowane lub możemy aktywować profil przy pomocy "zewnętrznego dostawcy tożsamości". Są to Banki: PKO Bank Polski, Inteligo, ING, Envelo i Millenium. Lista dostawców jest niewielka ale ma się sukcesywnie powiększać.

Wystarczy że w systemie bankowości elektronicznej twojego banku, wypełnisz formularz o założenie Profilu Zaufanego. Operację potwierdzasz bankowym kodem autoryzacyjnym. Na Twój adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia konta. Od teraz wchodząc na stronę obywatel.gov.pl zalogujesz się przy pomocy Profilu Zaufanego i będziesz mieć dostęp do ilości punktów karnych i wykroczeń z których zostały naliczone.

To bardzo proste rozwiązanie i nie powinno sprawiać trudności nikomu, kto kiedykolwiek rejestrował się w serwisach internetowych. Przy logowaniu się do serwisu przy pomocy Profilu zaufanego będziemy otrzymywać token SMS, który trzeba wpisać przy każdym logowaniu.

Po zalogowaniu od razu mamy dostęp do ilości punktów karnych. Możemy również wygenerować sobie informację w postaci dokumentu PDF do pobrania lub wydrukowania.

Jeśli użytkownik nie ma punktów karnych, ma przekroczony limit lub nie posiada pojazdu, to pojawi się komunikat: "nie ma cię w systemie punktowym".

Jeżeli posiadamy jakieś punkty karne za wykroczenia to do naszej dyspozycji jest pełna informacja z jakiego dnia jest to wykroczenie, ile punktów zostało na nas nałożonych i jaki organ tego dokonał.

Ze względów bezpieczeństwa danych osobowych sprawdzenie stanu konta punktów karnych możemy zrobić tylko na swoim koncie. Nie można sprawdzać tego dla innej osoby.

Jak podaje serwis baza danych jest aktualizowana codziennie około godz. 6:00 i pokazuje stan konta z poprzedniego dnia.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Video

Seat Ibiza PL [Walkaround]
Nowy Seat Ibiza - mieszczuch z klasą
Skoda Citigo Walkaround
Citigo - prawie idealne auto do miasta
Toyota C-HR 2017 Walkaround
Pierwsze oględziny nowej toyoty C-HR
Renault Clio 2016 Walkaround
Kilka ujęć nowego Clio
Audi A4 Avant 2.0 TFSI Quattro
Honda Civic X generacji

Testy aut nowych

TEST: Mitsubishi Pajero 2017 – bezkompromisowa luksusowa terenówka

Rynek aut typowo terenowych niestety jest wymierający – to boli. Auta przeznaczone typowo w ciężkie warunki są już w ofertach salonów niezwykle rzadkie, konkurencja sie kurczy a ich miejsce zastępują miejskie, co by nie mówić trochę bezpłciowe SUV-y cz też Crossovery. Jak by nie patrzeć jest to w dużej mierze wina kupujących – bo przecież jak życie pokazał o 3/4 segmentu C a nawet B na napompowanych kółkach nigdy nie pokonało większej przeszkody niż 10 cm krawężnik. Na szczęście są jeszcze firmy, które dbają też o tych, którzy w komforcie mogą wjechać w cięższy teren.  

Więcej…

Testy aut używanych

Test używanych: Mazda 3 BL 2009 - 2013Mazda 3 (oznaczenie kodowe BL) miałe swój rynkowy debiut w 2009 roku. Od strony technicznej jest to dość zbliżone auto do „3” poprzedniej generacji. Stylistycznie też jet to raczej ewolucja niż rewolucja. Coś jak kolejna generacja VW Golfa. W każdym razie auto nawet dziś, osiem lat po premierze wygląda nowocześnie.

Więcej…

Aktualności i opinie

Pięć dekad Polskiego Fiata 125p

Wczoraj okrągły jubileusz obchodził większy brat "Malucha". Dokładnie 50 lat temu w 1967r. rozpoczęła się produkcja modelu 125p na licencji Fiata w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie. Tak w Polsce rozpoczął swoją historię "Duży Fiat".

Więcej…

© 2015 Napędzani Benzyną by PUSHMEDIA.. Designed By AGETHEMES
Konfiguracja i administracja Pushmedia.pl
Free Joomla! templates by AgeThemes